![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/avion-bucuresti-londra-ryanair.jpg)
Panică la bordul unei curse Ryanair, care a plecat azi de la Bucresti catre Londra: aeronava s-a umplut de fum, la decolarea de pe Otopeni
In aeroronava se aflau 170 de pasageri care trebuiau sa ajunga in Marea Britanie.
![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/646x404.png)
Pasagerii unei curse Ryanair București-Londra au trecut prin momente de groază, marți, după ce cabina avionului s-a umplut de fum. De asemenea, călătorii au început să țipe, după ce au intrat în panică, la apariția fumului.
Probleme la bordul unui avion Ryanair care a decolat de la Bucureşti şi ar fi trebuit să ajungă la Londra. Aeronava s-a umplut de fum chiar în momentul decolării, imediat ce s-a ridicat de la sol și a survolat o oră Bucureștiul, ca să-și consume din combustibil, înainte de a reveni la sol.
![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/1f1744a584a4730ecbd6124d5ffcc332-1063x560-00-86.jpg)
![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/AVION.jpg)
Ryanair București-Londra. Potrivit primelor informații, la bord se aflau aproximativ 170 de pasageri.
Avionul s-a umplut de fum chiar în momentul decolării. Aeronava Ryanair București-Londra a survolat Capitala timp de o oră, pentru a consuma din combustibil, apoi s-a întors pe Aeropotul Otopeni.
Toți pasagerii au fost evacuați în siguranță.Aeronava își amânase deja decolarea de pe Otopeni cu trei ore.
![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/avion-1.jpg)
![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/188882_1.jpg)
![](https://stiristul.com/wp-content/uploads/2020/01/cursa-ra_1a8fb184e0.jpg)
Cauza degajării de fum, comunicată de pilot pasagerilor, ar fi fost varsarea lichidului de degivrare peste un grup electric care ulterior a luat foc în timpul zborului, a explicat unul dintre pasageri pentru Mediafax.
În cele din urmă, aeronava s-a întors și pasagerii au fost debarcați în siguranță.
Potrivit Mediafax, aeronava a revenit pe aeroportul Otopeni în jurul orei 12:00 după ce a survolat o oră Bucureștiul.
Un pasager a postat pe pagina sa de Facebook că în timpul survolării în avion au fost emanații de fum. Acesta a mai specificat că în cele trei ore de așteptare până la decolare nu a primit nicio sticlă de apă din partea personalului.